dit werk kent de volgende uitvoeringen
verschijningsdatum24/11/2025

Neurorevalidatie bij centraal neurologische aandoeningen beschrijft de overeenkomsten in symptomatologie van verschillende centraal neurologische aandoeningen zoals Parkinson, CVA, dementie en MS. Deze heldere en nauwkeurige beschrijving draagt bij aan de keuze voor de meest geschikte paramedische interventie. Het is van belang samen met de patiënt de juiste behandelmethode te bepalen. Daarnaast is het relevant inzicht te krijgen in de leefstijl van de cliënt ter preventie van eventuele achteruitgang in functioneren.
Het boek biedt praktische en toepasbare informatie voor paramedische professionals die interventies zoeken om patiënten beter te laten functioneren in de eigen omgeving. In deze derde, herziene editie staan: 1. informatie over de ‘van der Brugge’-methode, 2. een gericht programma om beweging bij ouderen met dementie te stimuleren, en 3. mogelijke interventies gericht op de individuele leefstijl van de cliënt. Aan het eind van elk hoofdstuk staan een aantal oefenvragen waarvan het antwoord in het hoofdstuk is terug te vinden.
Dit overzichtelijke boek, nu ook online beschikbaar middels de code in het boek, biedt een schat aan praktische informatie voor fysiotherapeuten en andere paramedische professionals die mensen met een CNA optimaal willen begeleiden.
Frans van der Brugge is geriatriefysiotherapeut en eigenaar van PLUK ! fysiotherapie, verzorgt nationaal en internationaal cursussen met zijn bedrijf ‘Neurorevalidatie bij CNA’ en is in 2025 afgestudeerd als filosoof.