dit werk kent de volgende uitvoeringen
verschijningsdatum21/11/2019
verschijningsdatum29/10/2025
736 Cultuurfilosofie
410 Natuur populair algemeen
uitgever taal Nederlands

De zienswijze dat de natuur bezield is, was ooit wijdverbreid. De manier waarop we naar de natuur kijken, verschilt van cultuur tot cultuur. De islam spreekt bijvoorbeeld over de vele levenslessen die Allah in de natuur aanbracht. Het boeddhisme benadert de natuur vanuit een houding van respect voor alle levende wezens. In het westen daarentegen zijn we de natuur vooral gaan zien in termen van nut en bruikbaarheid.
'Spiegel van de natuur' zet de lezer aan tot nadenken over zijn eigen natuurbeeld, en daarmee tot reflectie over de toekomst van de natuur.
‘Interessant voor iedereen met belangstelling in cultuur, natuur en religie. Dit boek zal een discussie losmaken over wat de natuur is en waar het in de rationaliteit van onze samenleving naar toe gaat met de natuur.’ - NBD Biblion
mens en natuur, natuurfilosofie, natuurbeelden, natuurbeschouwing, natuurbeleving, cultuurhistorie