dit werk kent de volgende uitvoeringen
verschijningsdatum16/09/2026

Het is 6 mei 1439. Op de Grote Markt van Brussel gaan 235 ruiters elkaar te lijf. Op het balkon van het stadhuis zitten de eregasten. De tribunes zitten vol publiek. Toernooien spraken tot de verbeelding van velen.
Velden van eer vertelt over het fenomeen, het ontstaan en de geschiedenis van het toernooi in de Lage Landen. We lezen over de locaties, de organisatoren en de deelnemers. Er bestond een sterk ontwikkelde riddercultuur, en toernooien maakten daar onmiskenbaar deel van uit. Vorsten, edelen, ridders en bestuurders bezorgden de toeschouwers onvergetelijke schouwspelen. Maar dat was niet hun enige doel: toernooien dienden om de adellijke leefstijl te promoten, en voor ridders om zich te profileren. Vrouwen waren onmisbaar als toeschouwers én juryleden.
Voor het schrijven van dit boek combineerde Mario Damen verschillende bronnen (kronieken, wapenboeken en rekeningen) om te komen tot een nieuw verhaal over de velden van eer.